22 lut 2017


Są takie marki, które lubimy, chociaż nie zawsze nam się sprawdziły. W przypadku Kiehl's miałam dokładnie taką samą sytuację - nie sprawdził mi się zarówno szampon Amino Acid (tak wysuszonej skóry głowy nie miałam od dawna), ani Midnight Recovery Concentrate (przy dłuższym używaniu bardzo mnie zapycha, ogromna szkoda!!). Jednak za każdym razem, jak ta ćma do światła, czytając o innych, ponoć dobrze działających, produktach tej marki, instyktownie mam ochotę po nie sięgnąć.

Z balsamem do ciała była dokładnie taka sama sytuacja -  przeczytałam kilka pozytywnych opinii, oczka się zaświeciły, więc zakupy zostały dokonane ;) Tutaj muszę dać plusa za spory wybór pojemności, nieczęsto się to zdarza. Zdecydowałam się na 125 ml, bo nie wychodziło drogo (£18), a idzie to całkiem szybko zużyć.

Samo opakowanie balsamu bardzo mi sie podoba - przezroczysta butelka, prosta etykieta, całość bardzo ładnie się prezentuje. Balsam, jak widać, ma żółtawy kolor, dość gęstą konsystencję, dlatego trochę trzeba się namęczyć z wyciśnięciem go z butelki (tutaj zdecydowanie mamy przewagę wyglądu nad praktycznością). Można również nabyć balsam w słoiku, co zdecydowanie ułatwi wydobywanie produktu. Zapach jest praktycznie niewyczuwalny, więc nie ma obaw, że prędko się znudzi, lub zacznie denerwować.

Działanie jest dobre, aczkolwiek na pewno nie "cudowne" jak to nieraz czytałam. Owszem, balsam dobrze radzi sobie z suchą skórą, chociaż w sytuacji, gdy jest bardzo źle, to potrzebuje kilku aplikacji, żeby porządnie ją nawilżyć. Niestety, nie utrzymuje dobrego stanu skóry - jeśli nie nałożę go przez, powiedzmy, 2 dni, to znów zaczyna się przesuszać. Także posiadaczkom bardzo suchej skóry niekoniecznie go polecam. Nie zauważyłam również  efektu "rozjaśnienia" bo i z czymś takim się spotkałam. Nie posiada on żadnych drobinek, więc nie rozumiem skąd to skojarzenie. Owszem, skóra wygląda lepiej, dobrze odbija światło gdy jest gładka i nawilżona, ale można taki efekt osiągnąć każdym dobrym balsamem, nie czarujmy się już ;)

Widziałam jeszcze wersję przypominającą mus, trochę lżejszą, więc możliwe, że w przyszłości po nią sięgnę. Oryginalna konsystencja może i jest przyjemna, ale na dłuższą metę sprawdza się jak inne, podobne, balsamy nawilżające. Czy warto wydawać na niego więcej niż ogólnie dostępne produkty? Według mnie niekoniecznie, natomiast jeśli zależy Wam na ładnym wyglądzie, to dlaczego nie (wersja dla oszczędnych: przelać do butelki z Kiehl's inny produkt, od razu pomieszczenie + zdjęcia ładniej wyglądają). Balsam dostępny jest w pojemnościach i cenach: 75ml/£9, 125ml/£18, 250ml/£28, 500ml/£47.

Znacie balsam Kiehl's?

Prześlij komentarz

Nightly Wolf ©
design by march17